Nic se neděje, tak se uvolni a buď v klidu.

Fotogalerie: Užitečné

Růženec v rádiu na internetu

 

Pravidelné vysílání společné modlitby růžence na Rádiu Proglas: www.proglas.cz/


Po 18:00 živě - společenství


Út 22:30 živě - moderátor a posluchači přes telefon


St 18:00 živě - společenství


Pá 22:30 živě - moderátor a posluchači přes telefon


So 20:30 (resp. 20:40) první sobota v měsíci: modlitba růžence (latinsky) z Radia Vatikán - začátek je ve 20:40. Ostatní soboty začátek ve 20:30 - česky, společenství

JIŘÍ HRUŠA 

 

 

V dnešní uspěchané době, plné stresu, nervozity a zmatku, kdy psychická zátěž způsobuje lidem stále více nemocí, je nejdůležitějším posláním člověka pomáhat druhým. Pomáhat s láskou všem nemocným a zbavovat je tak problémů na těle i na duchu. S láskou to znamená bez nároku na vděčnost a bez přehnaných finančních nároků a cílem pomoci všem, kdo o tuto pomoc stojí.


Osud mi dopřál potkat jednoho nenápadného člověka, který se nehonosí tituly, ale vlastní hodnoty daleko větší, a to je široké srdce plné lásky k lidem. Člověka, který má doslova shůry dáno a který pomohl nejen mně a mým příbuzným, ale stovkám lidí u nás i v zahraničí. A přesto je to člověk, který žije skromně, protože svých schopností nezneužívá k vlastnímu obohacení a kariéře, ale užívá jich k pomoci všem pacientům, kteří se na něho obrátí s prosbou o pomoc.


Je to pan Jiří Hruša, který pracuje v Pardubicích jako poradce pro životní styl. Léčí na základě vysoko vibrační energie, proudící z laskavého Vesmíru, Univerzální mysli či Boží lásky a vyléčí i nemoci, kde jsou naši lékaři bezmocní.


Pan Hruša je autorem energetického zářiče na posílení imunity, který působí na bázi vlnění a jemné vibrace. Zářič je opatřen speciálním symbolem, do kterého jsou zakódovány léčivé vibrace, které p. Hruša může přizpůsobit jednotlivě ke každému pacientovi. Vzhledově má zářič tvar malé krabičky a vejde se lehce i do kapsičky košile. Mohou ho používat dospělí i děti, stačí jen ho držet v ruce. Mne osobně zbavil osmi vážných neduhů, které mi otravovaly život, a to po 80 dnech aplikace 2x denně po 15 minutách. Má snacha, která 2 roky trpěla roztroušenou mozkomíšní sklerózou s výhledem na invalidní vozík, po 4 měsících aplikace dostala zpět cit do nohou, nastoupila do zaměstnání a má znovu radost ze života a ze svých dětí.


Kromě tohoto zářiče vytvořil p. Hruša neošamanskou tyčinku ve tvaru 10 cm dlouhého válečku, která má podobné vlastnosti a slouží jak k dodání energie pacientovi, tak i k uhlazení energie při bolesti nebo zánětu. Tady se pacient musí řídit pokyny pana Hruši.


Nádherně působí také závěsný skleněný zářič či různé spirály, které čistí energii a působí léčivě v prostoru pobytu pacienta.


Někdy stačí k holistické léčbě energetické přívěsky, prsteny či sportovní čelenky p. Hruši, který je podle potřeby energeticky přizpůsobí vibracím pacienta. Stejně léčivě působí i obrazy, které p. Hruša maluje. Za prvořadou věc však považuje harmonizaci geopatogenních zón v bytě pacienta. Tyto GPZ dokáže spolehlivě zjistit i na dálku. Pacient sám si tyto zóny srovná pomocí kartičky se zakódovanými vibracemi uložením na místo označené p. Hrušou. Další malé kartičky p. Hruši působí k odrušení zhoubného záření televizních a počítačových obrazovek a miniaturní kartičky eliminují škodlivé vibrace mobilních telefonů.


S velmi příznivým ohlasem se setkal také symbol na úpravu vody, kdy po 10 minutách umístění sklenice na tento symbol se z chlorované či jinak nechutné vody stává voda přímo léčivá (zažívání, ledviny, paradentóza apod.).


Všechny tyto zářiče působí na každého (i placebo - efekt), nejdříve a stoprocentně jsou však vyléčeni ti, kteří se těmto vibracím otevřou. To jsou pacienti, kteří věří ve své uzdravení a léčivou sílu Univerza přijímají s láskou a pokorou v srdci.  


 

CEDR / CEDRUS - HIMALÁJSKÝ, ATLASKÝ, LIBANONSKÝ

 

Cedry jsou majestátní stromy, které nás uchvátí svou nepravidelnou stavbou širokých korun zejména v jižnějších státech pod Alpami. Existují 4 základní druhy, z nichž nejmrazuvzdornější pro naše klima jsou atlantský cedr (modrozelený) a libanonský cedr (zelený).

Libanonský cedr je vzrůstný jehličnan, jehož tmavozelené až modrozelené jehlice trochu připomínají modřín, ale neopadávají. Větve rostou hustě již od země a pokud je vysazen v menší zahradě nebo poblíž budov, spodní větve často na podzim odřezávají, aby byl pod stromem prostor. S věkem tvoří typická, téměř vodorovná patra větví nepravidelně se rozbíhající do stran, kde se pod vlastní tíhou mohou mírně sklánět. Každý kus je nenapodobitelný exemplář. Cedry jsou stromy vysoké, přesto se často setkáváme s jejich výsadbou v nahuštěných italských městech, kde se jeden mohutný strom tyčí hned nad několika domy a při vyřezaných spodních větvích tvoří příjemný, světlý stín. Přestože mrazuvzdornost libanonského cedru je vysoká, nedoporučujeme jej do hornatých regionů s dlouhotrvajícími mrazy ani do mrazových kotlin. Pokud při tuhých zimách zmrzne a opadá část jehličí, na jaře strom obvykle spolehlivě obráží. Snáší jakoukoli dobře odvodněnou zem, i vápenitou. K dobrému růstu potřebuje dostatek slunce a prostoru, kde vyniknou jeho větve. Ve své domovině – oblasti od Libanonu po Turecko – dorůstá až 30m, u nás zřídkakdy přesáhne 20m.

Dále se z Cedru připravuje olej, který má vysoký obsah užitečných látek. Vylučuje soli a těžké kovy z těla. Hojí vředy žaludku a střev. Na kožní nemoci a na poruchy látkové výměny. Posiluje játra a ledviny.
 

 

 

 

 

Rakytník řešetlákový
(Hippophae rhamnoides)

 

 Rakytník je keř nebo menší strom vyskytující se hlavně v Číně, Mongolsku, Nepálu, Indii a na Sibiři, nyní rozšířený po celé Evropě. Je trnitý, obvykle 2 metry vysoký, má zeleno-stříbrné listy a oranžové bobule. 


U nás se používá většinou jako okrasný nebo zpevňující keř na náspech u silnic, ale léčivé účinky této rostliny byly donedávna přehlíženy. Má 10x více vitamínu C než pomeranč a mnoho dalších léčivých látek (vědci uvádějí, že denní doporučenou dávku vitaminu C pokryje jedna jediná bobulka). Kromě toho je rakytník vítanou zásobárnou vitaminu A a organických kyselin. Rakytník má značné biostimulační účinky, výrazně podporuje imunitní systém, je velmi vhodný při rekonvalescenci. Podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů, stimuluje činnost jater a plic, reguluje krevní oběh. Pomáhá tedy při plicních nemocech, léčí žaludeční vředy a různá kožní onemocnění včetně akné, je schopný tlumit bolest a rakytníkové masti regenerují tkáně při omrzlinách a popáleninách. Rakytník také zabraňuje vypadávání vlasů. Vynikající je pro očistu organismu od toxických zplodin, dále rozpouští hleny, zlepšuje stav kloubů při revmatismu, vykazuje i proti nádorové účinky. Velký boom v současné době zažívá v USA - jsou známy první pozitivní výsledky při léčbě rakoviny děložního krčku. Plody rakytníku jsou přirozeným koncentrátem všech nejdůležitějších vitamínů.

Název Hippophae pochází ze staré řečtiny a v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové prý totiž věděli, že zvířata pasoucí se v oblastech, kde rostla tato dřevina, tloustla a jejich srst dostávala lesklý nádech.Pěstování:

Je velmi nenáročný a mnohostranně užitečný pro permakulturní zahradu. Dusík poutající bakterie v jeho kořenech obohacují půdu dusíkem. Snáší velmi dobře sucho (nesmí ale zaschnout po vysazení, než zakoření!). Má daleko rozvětvený a hluboký kořenový systém. Vytváří kořenové výhonky, proto ho vysazujte jen tam, kde časem jeho rozrůstání nebude na obtíž, nebo nebude možné (nebude růst směrem do stínu větších stromů, přes uježděnou cestu, do louky atd.). Je ideální pionýrskou dřevinou na zpevnění dun, sutí, pro vytváření přírodních porostů na písčitých propustných půdách (např. rekultivace lomů). Jemně vláknité, středně těžké dřevo se používá v řezbářství.

Je to rostlina dvoudomá, proto je potřeba vysadit samčí i samičí keře. Samičí rostlina je ta, která plodí, proto se doporučuje vysazovat v poměru pět až deset samičích na jednu samčí. Pozná se hlavně na jaře, podle větších zárodků pupenů. Pyl přenáší vítr, nikoliv hmyz, takže opylovač musí být vždy po větru. To hlavně u větších výsadeb (zjistěte si, odkud u vás nejvíc fouká na jaře), pár rostlin u sebe se opylí i bez této designové promyšlenosti. Plody uzrají v září až v říjnu.

Suší se a dělá se z nich čaj. Výborné jsou kompoty, protlaky, sirupy a přírodní ovocný rakytníkový likér. Nejvíce vitaminů a ostatních biologicky účinných složek má rakytník na počátku zrání (konec léta). Jeho jediným velkým problémem je, že se velice nesnadno sklízí. Na trnitých větévkách plody drží pevně, protože nemají stopky (odrůda Leikora má malé stopky) a jsou měkké. Zpravidla se při trhání rozmačkají a šťáva předčasně vytéká. Plody se proto sbírají až v zimě - nejlépe při minus deseti stupních Celsia. V terénu rozprostřeme pod keřem plachtu a zmrzlé bobule setřeseme na zem. Protože vysokou teplotou se vitamin C „ztrácí“, je tedy velice dobré rakytníkové bobulky zmrazit. V průběhu zimního období je můžeme dle libosti konzumovat.


Zpracování:

Návod na rakytníkový likér

  Sesbírané plody se naloží do osmdesáti procentního alkoholu, tam se louhu-jí 8 -14 měsíců.Takto připravený macerát se podle potřeby dosladí zahuštěným hroznovým moštem a zraje optimální dobu v dubových sudech. Ideální ke konzumaci je po roce zrání. Zdravý likér má tmavě hnědou barvu, intenzivní vůni a medovou chuť. Panák denně prý stačí k prevenci před nemocemi.Džem z hlohu a rakytníku

1kg bobulí hlohu, 1 kg plodů rakytníku řešetlákového, 1 kg cukru (ten doporučujeme nahradit něčím méně škodlivým - med, slad...), 1 litr vody. Omyté bobule hlohu zalijeme vodou a vaříme na mírném ohni až změknou. Potom je prolisujme přes síto. Plody rakytníku propláchneme studenou vodou a vymačkáme z nich šťávu přes husté síto nebo plátno. Obě hmoty smícháme, osladíme a vaříme na mírném ohni až zrosolovatí. Plníme do nahřátých sklenic, zavíčkujeme a sterilujeme při teplotě 90o C 15 min.

Zatím nedoceněný zůstává rakytníkový olej.

Olej z rakytníku má vysoce regenerační schopnosti, jedná se o biogenní stimulátor, který především ovlivňuje růst tkání při poškození kůže a sliznic. Má také značné baktericidní účinky. Významný je i obsah vitamínů - hlavně A, C a E a další. Užívání vnitřní i vnější.

Rakytník s medem

- 100 - 150 g prášku z plodů rakytníku se rozmíchá v 1 litru medu.

 

Letní a zimní čas 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015

 

 

 


Letní a zimní čas 2010
Změna zimního času na letní: Ne: 28. Březen 2010, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 31. Říjen 2010, 3:00 -> 2:00

Zimní čas: 1. Leden 2010 - 27. Březen 2010
Letní čas: 28. Březen 2010 - 30. Říjen 2010
Zimní čas: 31. Říjen 2010 - 31. Prosinec 2010

Letní a zimní čas 2011
Změna zimního času na letní: Ne: 27. Březen 2011, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 30. Říjen 2011, 3:00 -> 2:00

Zimní čas: 1. Leden 2011 - 26. Březen 2011
Letní čas: 27. Březen 2011 - 29. Říjen 2011
Zimní čas: 30. Říjen 2011 - 31. Prosinec 2011

Letní a zimní čas 2012
Změna zimního času na letní: Ne: 25. Březen 2012, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 28. Říjen 2012, 3:00 -> 2:00

Zimní čas: 1. Leden 2012 - 24. Březen 2012
Letní čas: 25. Březen 2012 - 27. Říjen 2012
Zimní čas: 28. Říjen 2012 - 31. Prosinec 2012

Letní a zimní čas 2013
Změna zimního času na letní: Ne: 31. Březen 2013, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 27. Říjen 2013, 3:00 -> 2:00
Zimní čas: 1. Leden 2013 - 30. Březen 2013
Letní čas: 31. Březen 2013 - 26. Říjen 2013
Zimní čas: 27. Říjen 2013 - 31. Prosinec 2013

Letní a zimní čas 2014
Změna zimního času na letní: Ne: 30. Březen 2014, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 26. Říjen 2014, 3:00 -> 2:00
Zimní čas: 1. Leden 2014 - 29. Březen 2014
Letní čas: 30. Březen 2014 - 25. Říjen 2014
Zimní čas: 26. Říjen 2014 - 31. Prosinec 2014

Letní a zimní čas 2015
Změna zimního času na letní: Ne: 29. Březen 2015, 2:00 -> 3:00
Změna letního času na zimní: Ne: 25. Říjen 2015, 3:00 -> 2:00
Zimní čas: 1. Leden 2015 - 28. Březen 2015
Letní čas: 29. Březen 2015 - 24. Říjen 2015
Zimní čas: 25. Říjen 2015 - 31. Prosinec 2015


 

Pc zkratky 

Ctrl + Z O krok zpět

Ctrl + S Uložit dokument

Ctrl + P Tisk dokumentu (dialog)

Ctrl + C Kopírovat

Ctrl + V Vložit

Ctrl + A Vybrat vše

Ctrl + N Nový dokument

Ctrl + I Kurzíva

Ctrl + B Tučné

Ctrl + Enter = nová stránka

Shift + F5 = poslední úpravy

F4 = opakovat akci

Shift + F3 = změna velikosti písma

Ctrl + Shift + C, Ctrl + Shift + V = formát

Ctrl + L, Ctrl + E, Ctrl + R, Ctrl + J = zarovnání
doleva (Ctrl + L)
na střed (Ctrl + E)
doprava (Ctrl + R)
do bloku (Ctrl + J)

Win + M - minimalizovat všechna okna

Win + Shift + M obnovení

Win + E - Tento počítač

Win + X - mobilní centrum

Win + L - okamžité zamknutí PC

Win + číslo na numerické klávesnici - rychlé spuštění

Win + R - "Příkazový řádek"

Levý Alt + levý Shift + PrintScreen - Vysoký kontrast

alt + 1 = ☺

shift + ů = "

alt + 2 = ☻

alt + 3 = ♥

alt + 4 = ♦

alt + 5 = ♣

alt + 6 = ♠

alt + 7 = •

alt + 8 = ◘

alt + 9 = ○

alt + 10 = ◙

alt + 11 = ♂

alt + 12 = ♀

alt + 13 = ♪

alt + 14 = ♫

alt + 15 = ☼

alt + 16 = ►

alt + 17 = ◄

alt + 18 = ↕

alt + 19 = ‼

alt + 20 = ¶

alt + 21 = §

alt + 22 = ▬

alt + 23 = ↨

alt + 24 = ↑

alt + 25 = ↓

alt + 26 = →

alt + 27 = ←

alt + 28 = ∟

alt + 29 = ↔

alt + 30 = ▲

alt + 31 = ▼

alt + 35 = #

alt + 36 = $

alt + 38 = &

alt + 62 = >

alt + 64 = @

alt + 91 = [

alt + 92 =

at + 93 = ]

alt + 94 = ^

alt + 95 = _

alt + 96 = `

alt + 123 = {

alt + 125 = }

alt + 126 = ~

alt + 127 = ⌂

alt + 128 = Ç

alt + 136 = ł

alt + 158 = ×

alt + 164 = Ą

alt + 168 = Ę

alt + 170 = ¬

alt + 174 = «

alt + 175 = »

alt + 176 = ░

alt + 177 = ▒

alt + 180 = ┤

alt + 184 = Ş

alt + 185 = ╣

alt + 186 = ║

alt + 187 = ╗

alt + 188 = ╝

alt + 191 = ┐

alt + 192 = └

alt + 193 = ┴

alt + 194 = ┬

alt + 195 = ├

alt + 196 = ─

alt + 197 = ┼

alt + 200 = ╚

alt + 201 = ╔

alt + 202 = ╩

alt + 203 = ╦

alt + 204 = ╠

alt + 206 = ╬

alt + 208 = đ

alt + 209 = Đ

alt + 223 = ▀

alt + 225 = ß

alt + 238 - ţ

alt + 242 = ˛

alt + 246 = ÷

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

počítadlo.abz.cz